Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Župkov
ObecŽupkov

Slávnostné ukončenie školského roku 2023/2024

Slávnostné ukončenie školského roku 2023/2024

Ukončenie školského roku 2023/2024

Vážení starostovia obcí, učitelia, milí žiaci, rodičia, hostia.

Dnešným dňom sa končí školský rok 2023/2024. Desať mesiacov ste si plnili i neplnili svoje školské povinnosti a vaša snaha sa odzrkadlila vo výsledkoch na vysvedčení, ktoré vám o chvíľu odovzdajú vaši triedny učitelia.

Teraz sú však pred vami prázdniny, ktoré vám poskytnú oddych a načerpanie nových síl do ďalšieho školského roka.

Milí prváci váš prvý rok, hádam aj ten najťažší rok v škole, je už za vami. Naučili ste sa počas tohto obdobia naozaj veľa. Nie je jednoduché zvyknúť si na školské povinnosti. No pokiaľ som dobre informovaný, môžem povedať, že ste to za pomoci vašich učiteliek zvládli výborne. Nech sa vaša usilovnosť nestratí a pretrvá aj v ďalších ročníkoch.

Milí deviataci, vám sa dnešným dňom ukončilo deväťročné základné vzdelávanie. Opúšťate naše župkovské školské lavice. Každý z vás ide svojou cestou. Čaká vás štúdium v iných školách či príprava na zamestnanie. Boli ste dobrými deviatakmi, ochotní pomáhať pani učiteľke, obci a išli príkladom mladším žiakom. Lúčim sa teda s vami v mene zriaďovateľa školy a v mene všetkých vašich učiteľov vám prajem veľa šťastia. Dúfam, že na roky strávené v našej škole v Župkove budete s radosťou a láskou spomínať.

Samozrejme aj vám žiakom ostatných ročníkov, ďakujem vám, za vzornú reprezentáciu našej školy a obce na všetkých školských olympiádach, vedomostných a športových súťažiach, futbalových, volejbalových, florbalových zápasoch a turnajoch. V projekte My machine. Aj tento rok ste boli v tomto smere pod vedením svojich učiteľov mimoriadne úspešní.

Milí žiaci ďakujem vám a vašim učiteľom za prípravu programov a vaše účinkovanie počas kultúrno spoločenských podujatí organizovaných školou a obcou, ako „Úcta starším, Živý betlehem, Vianočná pekáreň, Deň matiek, Oslavy 65. výročia otvorenia novej budovy školy, Cesta rozprávkovým lesom“ a mnoho iných podujatí.

Drahí učitelia. Tento školský rok ste spravili veľa užitočnej, namáhavej a pre školu aj pre žiakov prospešnej práce. A to nielen čo sa týka vzdelávania a výchovy žiakov, ale aj fyzickej práce nad rámec vašich bežných pracovných povinností za účelom zveľadenia priestorov školy.

Chcem sa poďakovať aj pani učiteľkám z materskej škôlky, nielen za plnenie svojich povinností pri výchove našich najmenších a predškolákov, ale aj za zorganizovanie benefičnej Fašiangovej zábavy, pričom výťažok opätovne aj tento rok bude použitý na úpravu a rekonštrukciu detského ihriska pre materskú škôlku.

Milé pani kuchárky veľké poďakovanie patrí aj vám, za zvládnutie a skrotenie novej technológie prípravy stravy v školskej kuchyni a najmä za vašu veľkú pomoc pri zabezpečovaní rôzneho občerstvenia počas množstva kultúrno-spoločenských akcií a športových podujatí organizovaných školou a obcou pre žiakov, ale aj obyvateľov Župkova.

Vážený pán riaditeľ, vážená pani zástupkyňa, poďakovanie patrí aj vám, za úspešné vedenie kolektívu pracovníkov školy a to nielen v pedagogicko-výchovnom procese, ale aj pri manažovaní spomínanej úpravy vnútorných priestorov školy. Nedá mi nespomenúť rekonštrukciu hlavného vstupného schodiska, rekonštrukciu bezbariérového vstupu do školy, kompletnú rekoštrukciu školskej kuchynky.

Oceňujem, že sa vám podarilo počas prvého roku od nástupu nového riaditeľa nastoliť spoločne dobrú pracovnú atmosféru a klímu na pracovisku, podarilo sa vám zlepšiť medziľudské vzťahy.

Vážení učitelia, asistenti, vychovávateľky ďakujem Vám všetkým za snahu, trpezlivosť, vytrvalosť a odhodlanosť v neľahkom učiteľskom povolaní.

Moja vďaka patrí aj všetkým ostatným pracovníkom školy, ekonómke školy, upratovačkám, pánovi školníkovi, všetkým pracovníkom obecného úradu za odvedenú prácu v prospech našej základnej školy, počas práve teraz končiaceho sa školského roka.

Ďakujem Rade školy, ZRPŠ, rodičom za podporu školy počas celého školského roka.

Prajem vám všetkým zaslúžený oddych.

Prajem všetkým deťom krásne, šťastné a bezpečné prázdniny.

Verím, že po prázdninách spoločne otvoríme ešte lepší a úspešnejší rok.

S úctou, starosta obce Mgr. Ľubomír Medlen.

Dátum vloženia: 5. 7. 2024 11:03
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 7. 2024 11:06
Autor: Správca Webu

Obec

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

hore