Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
.:: Obec Župkov ::.

Oficiálna webová stránka obce

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

 

SSE Distribúcia, a.s. oznamuje, že v termíne od

10.01.2019 08:30 do: 10.01.2019 15:30

bude vo Vašej obci prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality vo Vašej obci uvedené v prílohe tohto listu:

Oznámenie - prerušenie distribícue elektriny.pdf

  

NOVOROČNÝ PRÍHOVOR

Vážení spoluobčania,

prihováram sa k Vám a pozdravujem Vás v prvých hodinách Nového roka 2019 v mene svojom, v mene zamestnancov Obecného úradu, ako aj v mene poslancov Obecného zastupiteľstva. Vo svojich rodinách a blízkom okolí sme si už stihli vzájomne blahoželať. Pri každom vinšovaní sme zdôrazňovali, aby sme boli zdraví a šťastní. A to je to najpodstatnejšie, čo človek k spokojnému životu potrebuje. Rok 2018 nám na jednej strane mnoho dal, avšak na strane druhej mnoho vzal. Sme bohatší o zážitky, vedomosti, skúsenosti a možno chudobnejší o niektoré naše sny, o niektorých našich blízkych, priateľov a spoluobčanov, ktorí nás navždy opustili.


Každý nový rok nás núti zamýšľať sa, či sme splnili všetky plány a predsavzatia z roka predchádzajúceho. Takéto odpočty sme si urobili doma vo svojich rodinách a uskutočnili sme ich aj v obci na decembrovom zastupiteľstve na sklonku minulého roka. Spolu s poslancami Obecného zastupiteľstva sa snažíme riadiť život a rozvoj našej obce premysleným spôsobom, prostredníctvom plánu rozvoja bývania, schválených investičných zámerov a plánu sociálneho a hospodárskeho rozvoja. Tieto dokumenty majú na zreteli ďalšie napredovanie a tým aj spokojnosť občanov.
Vážení spoluobčania,


Vážení spoluobčania,

ďakujem Vám za pomoc a spoluprácu v uplynulom roku, ďakujem všetkým, ktorí akoukoľvek formou a mierou prispeli k zveľaďovaniu a zviditeľňovaniu našej obce, šíreniu jej dobrého mena, obohateniu jej kultúrneho, duchovného, športového a spoločenského života.


Želám Vám všetkým v roku 2019 veľa zdravia, šťastia, rodinnej pohody, želám Vám veľa využitých príležitostí, želám našej obci, aby sa rozvíjala nielen po materiálnej stránke, ale aby sme skvalitňovali a rozvíjali naše vzájomné vzťahy a cez ne robili život krajším.


Šťastný a úspešný Nový rok 2019 Vám želá,
Váš starosta Ing. Ján Tomáš

  

Župkovská zabíjačka + beh

Oznamujeme všetkým fanúšikom a záujemcom župkovskej zabíjačky a behu, že z technický príčin sa tento ročník neuskutoční túto sobotu, t.j. 29. decembra 2018, ale v náhradnom termíne 12. januára 2019.

Za porozumenie ďakujeme.


 

Vianočné trhy

Vianočné trhy - úvodná fotka

Fotogaléria a videozáznam z 5. ročníka vianočných trhov v Župkove:

Fotogaléria - stránka obce Župkov

Fotogaléria Google Drive (vyššia kvalita)

Videozáznam - Youtube

 

  

Majstrovstvá Slovenska vo Vybíjanej mladších žiakov

V dňoch 11. - 12. decembra prebiehajú v Trnave školské majstrovstvá Slovenska v VYBÍJANEJ najmladších žiakov základných škôl. Našim žiakom držíme palce a pripájame aktuálne fotografie z nástupu pred začiatkom turnaja.

IMG_20181211_110737.jpgIMG_20181211_112748.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

VÝKUP A VÝMENA PAPIERA

Spoločnosť ESTY oznamuje, že dňa 19.12 2018 bude v našej obci vykupovať a vymieňať papier za hygienické výrobky HARMONY. Bližšie informácie nájdete v letáku:

Výkup a výmena papiera.pdf

  

MIKULÁŠ V NAŠEJ OBCI

Mikuláš v obci Župkov 2018

 

V stredu, 5. decembra zavítal do našej obce Svätý Mikuláš. Krátky zostrih a fotky si môžete pozrieť na našej stránke.

Fotogaléria

Videozáznam

 

  

Výsledky komunálnych volieb 2018

V obci Župkov bolo zapísaných 699 voličov. Pre voľby starostu bolo miestnou volebnou komisiou vydaných 271 hlasovacích lístkov a voliči do volebnej urny vhodili 246 platných hlasovacích lístkov. Pre voľby do obecného zastupiteľstva bolo miestnou volebnou komisiou vydaných 271 hlasovacích lístkov a voliči do volebnej urny vhodili 266 platných hlasovacích lístkov. Voličská účasť bola 38,76 %.

Za starostu obce kandidoval bez protikandidáta a bol zvolený:
Ing. Ján Tomáš (NEKA) - 246 hlasov


Do obecného zastupiteľstva bolo z 8 kandidátov zvolených týchto 5 poslancov:
1. Ing. Rudolf Repiský (NEKA) - 219 hlasov
2. Mgr. Eva Valentová (KDH) - 186 hlasov
3. Zdenko Repiský (SNS) - 166 hlasov
4. Zuzana Drážilová (KDH) - 153 hlasov
5. Ľubica Supuková (SNS) - 142 hlasov


Náhradníci do obecného zastupiteľstva:
6. Ing. Peter Hós / NEKA / - 102 hlasov
7. Jozef Hollý / ĽSNS / - 68 hlasov
8. Beáta Pánová / SNS / - 42 hlasov 

Mesiac úcty k starším - VIDEOZÁZNAM

Mesiac október je mesiacom úcty k starším. Aj tento rok sa 14. októbra v spoločenskom dome obce Župkov stretli naši rodičia a starí rodičia. O kultúrny zážitok sa postarala dvojica Martin Jakubec s Božankou a folklórny súbor z Kopaníc a Hodruše-Hámrov. Úvodnú pieseň si zaspievala domáca kapela Jarstalub doplnená o starostu obce. Na záver sme pre všetkých pripravili občerstvenie. Ďakujeme všetkým zúčastneným za vytvorenie skvelej atmosféry. 

Vykurovacie obdobie

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru

 

O tom, ako sa staráte o komín sa môžete dozvedieť v dokumente vydanom ORHa ZZ Žiar nad Hronom:

Vykurovacia sezóna - komín.pdf

 

  

Nedeľné hudobné popoludnie v amfiteátri koleso

V nedeľu, 9. septembra 2018 sa všetci fanúšikovia dobrej hudby presunuli do prírodného amfiteátra Koleso v Hornom Župkove. Ako prvý sa všetkým predstavil folklórny súbor Háj z Novej Bane. Moderné, ale aj ľudové piesne odeté do moderného šatu nám zahrala hudobná skupina Arcon zo Žarnovice. Nakoniec sa nám so svojim repertoárom ľudových piesní predstavila domáca hudobná skupina Jarstalub. Župkovskí jedáci (majstri Európy vo varení halušiek ) ponúkali halušky pre všetkých zdarma. K dispozícii bol aj stánok s nápojmi a občerstvením. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii akcii, rozširovaní javiska a prekrytia amfiteátra.V nedeľu, 9. septembra 2018 sa všetci fanúšikovia dobrej hudby presunuli do prírodného amfiteátra Koleso v Hornom Župkove.

Ako prvý sa všetkým predstavil folklórny súbor Háj z Novej Bane. Moderné, ale aj ľudové piesne odeté do moderného šatu nám zahrala hudobná skupina Arcon zo Žarnovice. Nakoniec sa nám so svojim repertoárom ľudových piesní predstavila domáca hudobná skupina Jarstalub. Župkovskí jedáci (majstri Európy vo varení halušiek ) ponúkali halušky pre všetkých zdarma. K dispozícii bol aj stánok s nápojmi a občerstvením.


Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii akcii, rozširovaní javiska a prekrytia amfiteátra.

 

Fotogaléria - web obce

Fotogaléria - google disk

Videozáznam - youtube

 


 


 

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

mp_BBSK.png

Cestujúci v celom kraji počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra môžu cestovať za polovičné cestovné.

Banskobystrický samosprávny kraj sa rozhodol podporiť týždeň mobility z vlastných zdrojov a umožniť tak cestujúcim v prímestskej autobusovej doprave cestovať za takmer polovičné cestovné.

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY.pdf

 

  

Ponuka na predaj poľnohospodárskeho pozemku

 

Ponuka na predaj.pdf

Príloha č. 1.pdf

  

ŽUPKOVSKÉ HODY

Hodova zabava 76.jpgDňa 11. augusta sa v našej obci po dvoch rokoch opäť uskutočnili Župkovské hody. O zábavu a hlavný program dňa sa postarala hudobná skupina Sčamba. Po 20. hodine sa začala zábava, ktorá trvala až do polnoci. Do tanca hrala topoľčianska kapela Žochári. Počas dňa sa súťažilo v rôznych súťažiach: lesnícky trojboj, železný muž Kľakovskej doliny, popoluška Kľakovskej doliny, zorbing futbal, bungee running a 3-gate. Súčasťou podujatia bola už tradične tombola a skákací hrad pre malé i veľké deti. Všetkým zúčastneným a sponzorom ďakujeme za vytvorenie príjemnej atmosféry.

Fotogaléria - google drive

Fotogaléria - web obce

Videozáznam 

Hospodárenie obce Župkov za rok 2017

INEKO logo

 

Hospodárenie obce Župkov podľa spoločnosti INEKO si môžete

prezerieť: Hospodárenie obce Župkov 2017

 

  

Informačný systém CLEERIO

 

Informačný systém CLEERIOObec Župkov ponúka občanom online prezeranie základnej verzie mapového portálu obce CLEERIO.

V informačnom systéme CLEERIO je možné:
- prehliadať kataster Župkova
- parcely E, C
- zistiť aktuálne údajov z katastra nehnuteľností.

Do systému sa dostanete:
a) kliknutím na odkaz/link: https://maps.cleerio.sk/zupkov
b) kliknutím na obrázok umiestnený v pravej časti webového sídla obce Župkov

  

Súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek - Turecká

Výsledková listina zo súťaže vo varení a jedení bryndzových halušiek z Tureckej.

Naši Župkovskí jedáci v nej obsadili 2. miesto.

Súťažiacim srdečne gratulujeme.

2018_haluskyfest-turecka-VYSLEDKY-kat1-tradicne-rychlost.jpg

 
 

Rezbárske dni

 

Rezbárske dni - fotkaV poradí už III. ročník Rezbárskych dní sa v našej obci Župkov konal dňa 16. júna 2018.

Už v predstihu rezbári vyrezávali motorovými pílami sochy, ktoré budú skrášľovať prostredie našej školy. V sobotu vyrezávali sochy do aukcie a počas 45 minútovej súťaže v rýchlorezbe zase sochy do tomboly.

Návštevníci mohli navštíviť stánky s ľudovými remeslami a domácim produktmi.

 

Celou akciou nás sprevádzal humorista Štefan Hruštinec, ktorý počas šláger parády vystupoval spolu so svojou skupinou. O zábavu sa taktiež postarala hudobná skupina Heligonica a sestry Bacmaňákove, doplnené o heligonkára Mariána Šišovského. Ďakujeme všetkým za pomoc pri organizovaní akcie a taktiež tým, ktorí si našli cestu a prišli osobne povzdbudiť rezbárov, vypočuť si hudbu a zabaviť sa.

Fotogaléria

Fotogaléria -Google Drive

Videozáznam

  

DOLINA, DOLINA 2018

Naši žiaci, ktorí sa zúčastnili súťaže Dolina, DolinaDňa 13. júna 2018 sa konal v poradí už štrnásty ročník súťaže ľudových a zľudovených piesní "Dolina, Dolina". Súťaž sa aj tento rok vďaka priaznivému počasiu uskutočnila v prírodnom amfiteátri Koleso v Hornom Župkove.

Súťaže sa zúčastnilo 39 žiakov základných škôl, rozdelených do 3 kategórií. Každý žiak zaspieval 2 piesne, za ktoré sa umiestnil v bronzovom, striebornom alebo zlatom pásme. V každej kategórii bol vybraný aj absolútny víťaz.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podielali na prípravách súťaže a taktiež všetkým spevákom, rodičom, učiteľom a hudobníkom, ktorí počas súťaže hrali na hudobné nástroje doprovod.

Súťaž organizovala ZŠ s MŠ v Župkov, Obec Župkov a OZ Vtáčnik pri ZŠ s MŠ v Župkove.

FOTOGALÉRIA Z AKCIE

VIDEOZÁZNAM Z AKCIE

  

Deň detí v Župkove

Deň detí 68.jpgV Župkove už tradične patrí prvá júnová sobota deťom. Aj tento rok na ne čakal bohatý program. Pri plnení úloh v rozprávkovom lese sa nejedno dieťa zapotilo. Po splnení všetkých úloh dostali deti sladké odmeny a boli zaradené do tomboly.

K dispozícii mali aj skákací hrad, tvorivé dielne a občerstvenie. Spestrením bola aj súťaž v kopaní jedenástok.

Ďakujeme všetkým zúčastneným deťom a ich rodičom, za to, že aj počas horúcecho popoludnia si našli čas a prišli sa zabaviť a zasúťažiť.

 

FOTOGALÉRIA Z DŇA DETÍ V ŽUPKOVE

  

Deň matiek

Úvodná fotografia z dňa matiek

 

Videozáznam z dňa matiek, uskutočnený dňa 20. mája 2018 v kultúrnom dome obce Župkov.

V programe vystúpili deti zo ZŠ s MŠ v Župkove.

Videozáznam - YOUTUBE

 

  

Záverečný účet obce Župkov za rok 2017

 

Obec Župkov v nasledujúcom dokumente zverejňuje informácie o hospodárení obce za rok 2017.

V dokumente nájdete informácie o plnení rozpočtu, prijímoch, výdavkoch, dotáciách a podobne.

 

Záverečný účet obce Župkov za rok 2017.pdf

  

Zasadnutie obecného zastupiteľstva

Starosta obce Župkov, Ing. Ján Tomáš zvoláva zasadnutie obecného zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční dňa 16. mája 2018, t.j. v stredu o 17:00 hod. v zasadačke obecného úradu.

Bližšie informácie: Program zastupiteľstva.pdf

  

Stavanie mája

Už tradične sme si v našej obci Župkov postavili máj 30. apríla. Všetko sa podarilo bez menších problémov. Deti zo ZŠ s MŠ v Župkove si pripravili krásny program a nechýbal ani chutný guláš.

 

Fotogaléria

Videozáznam

 

  

Zoznam daňových dlžníkov

Obec Župkov v zmysle § 52 zákona č. 563/2009 o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov zverejňuje zoznam daňových dlžníkov podľa stavu k 31. 12. 2017, u ktorých úhranná výška nedoplatkov na dani z nehnuteľností, poplaktu za komunálny odpad a daní za psa presiahla u fyzickej osoby 160 € a u právnickj osoby 1600 €.

Zoznam daňových dlžníkov.pdf

 

Meno a priezvisko Adresa Výška daňových nedoplatkov
Eva Šarkozyová Župkov 237 650,96 €
Karol Barbora Župkov 76 272,96 €
Jaroslav Tekely Župkov 247 222,13 €
Miroslava Kováčová Župkov 249 175,93 €

  

Zaburinenie pozemkov

Okresný úrad Žiar nad Hronom, pozemkový a lesný odbor so sídlom Námestie Matice slovenskej 8 Žiar nad Hronom, ako príslušný správny orgán podľa zákona č. 180/2016 Z.z. o organizácii mietnej štátnej správy a o zmene a doplnení niektorých

vyzýva

všetkých vlastníkov, nájomcov a správcov pozemkov, aby udržiavali svoje poľnohospodárske a nepoľnohospodárske pozemky v nezaburinenom stave pravidelným, dôsledným a predovšetkým včastným odstraňovaním burín, aby nedošlo k ich šíreniu na susedné pozemky.

Zaburinenie pozemkov - upozornenie.pdf

  

OZNAM

Z dôvodu nekontrolovaného využívania priestorov telocvične najmä v podvečerných, večerných hodinách v sobotu a nedeľu aj cudzími osobami, došlo k výmene zámku na vstupných dverách objektu. Počnúc dňom 3. apríla 2018 je potrebné si využívanie telocvične nahlásiť a zaevidovať na obecnom úrade Župkov u starostu obce, kde budú dohodnuté podmienky využívania. Počas Veľkonočných sviatkov (28.3 – 2.4.2018) bude telocvičňa z technických príčin uzatvorená.

Župkov, 28. marec 2018

Ing. Ján Tomáš
starosta obce 

Program odpadového hospodárstva Banskobystrického kraja na roky 2016-2020

Podľa § 14 odsek 5 zákona č. 24/2006 Z.z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie v znení neskorších predpisov  obec Župkov  zverejnila  záverečné stanovisko z posúdenia strategického dokumentu  „Program odpadového hospodárstva Banskobystrického kraja na roky 2016-2020“. na svojej web stránke www.zupkov.sk . Do dokumentu je možné nahliadnuť, robiť z neho výpisy, odpisy alebo na vlastné náklady zhotoviť kópie“ počas  pracovných dní na obecnom úrade Župkov, pondelok až piatok od 7,00 – 15,00 hod.

Záverečné stanovisko.pdf

  

Monitoring internetového pripojenia v Kľakovskej doline

Vážení občania, na nasledujúcej stránke

https://www.meracinternetu.sk/sk/test

si môžete nechať zmerať kvalitu vášho internetového pripojenia. Vaše výsledky budú automaticky uložené. Otestovaním vášho pripojenia prispejete k urýchleniu skvalitnenia internetu v obci Župkov.

Bližšie informácie nájdete v dokumente: Monitoring kvality internetového pripojenia.pdf

Za spoluprácu vopred ďakujeme.

  

ORHZ - usmernenie pre obce

Vypaľovanie trávy - plagát

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom zaznamenáva  každoročne s príchodom jarných dní vytvorenie priaznivých podmienok pre zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov. Jedná sa najmä o nebezpečenstvo vypaľovania suchej trávy, trávnatých porastov, kríkov, stromov  a nepotrebného odpadu zo záhrad, ale i zakladania ohňov v prírode.

Bližšie informácie nájdete v dokuementoch:

Usmernenie.pdf         Vypaľovanie trávy - plagát

  

Milé naše ženy, matky, staré mamy


Osláviť 8. marec MDŽ znamená pripomínať si potrebu rovnosti príležitosti žien a mužov a predstaviť si svet, v ktorom si ženy môžu byť isté, že na ich názoroch, hodnotách a snoch záleží.


Skutočným dôvodom existencie MDŽ je možnosť uvedomiť si, čo všetko sa ženám doteraz podarilo dosiahnuť a čo by ešte dosiahnuť chceli. MDŽ je pripomienkou na štrajk newyorských robotníčok v marci 1908 za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. MDŽ bol uznaný Organizáciou spojených národov ako medzinárodný sviatok v roku 1975.


O žene môžeme hovoriť ako o nositeľke života a  matke. Žena je prekrásne umelecké dielo, ktoré má viacero podôb. Pravda je, že žena je pilierom domácností. Aj výchova detí je predovšetkým na matkinej hlave. Žena sa dokáže lepšie postarať o malé deti, starých a chorých, je schopná väčších obetí. V živote vznikajú situácie, ktoré ženu viac podráždia. Ide o veci a činy, ktoré muži ľahostajne prehliadajú. Vážme si ženu! S jej kladnými či zápornými vlastnosťami. Nikto nie je dokonalý, bezchybný – jednoducho ideálny typ. Nech je však tak, či onak, bez ženy by bol život na zemi bezcenný. Ženy si zaslúžia, aby sme si ich dokázali uctiť po celý rok.


Som presvedčený, že ak muž dokáže ženu pochopiť, ona mu to určite vráti. Milé naše ženy, prajem Vám, aby ste boli predovšetkým hrdé na to, že ste ženy, matky, babičky, aby ste z úst detí počuli len milé slová „mamka ďakujem ti za všetko“, aby vaše oči nepoznali slzy a aby vaše dlane rozdávali teplo a lásku.


Ste základným kameňom našich rodín. Hlboko sa skláňam pred Vašou obetavosťou, ochotou, láskavosťou ale i humorom a dobrou náladou, ktorou okoreňujete chvíle nášho každodenného života. Pri príležitostí Vášho krásneho sviatku mi dovoľte, aby som Vám v mene všetkých mužov, ako aj v mene svojom zaželal predovšetkým pevné zdravie. Aby ste v tento deň, ale aj v ďalších nastávajúcich dňoch Vášho života mali čo najmenej problémov, chvíľ bolestí a smútku, aby Vás pohoda, porozumenie a láska sprevádzali na každom kroku.

  

OZNÁMENIE

o zámere obce Župkov predať nehnuteľný majetok vo vlastníctve obce z dôvodov hodných osobitného zreteľa:

Zámer predaja pozemku.pdf

  

Výročná členská schôdza JDS Župkov

  

PONUKA PRáCE - PILčíK

Ponúkam prácu pre pilčíka. Podmienky - nutný živnostenský list, platný pilčícky preukaz a chuť pracovať. Dlhodobá práca, mzda dohodou a vždy na čas. Nástup možný ihneď.

Práce v okolí ZC (Hodruša-Hámre, Kopanice, Lukavica, ...)

Kontakt: 0907 340 441 (volať najlepšie vo večerných hodinách.

  

Vysokorýchlostný internet v Kľakovskej doline

Starostovia obcí Kľakovskej doliny (Ján Tomáš, Milan Mokrý, Ján Adámik, Jana Angletová, Ľuboš Haring) sa v Ostrom Grúni dňa 21. januára 2018 stretli s podpredsedom vlády SR pre investície informatizáciu p. Petrom Pellegrinim. Cieľom stretnutia bolo apelovať na vládu SR s cieľom vyriešenia situácie ohľadom vysokorýchlostného internetu. Starostovia poukázali na problém vyradenia našich obcí zo zoznamu tzv. bielych miest. Podpredseda vlády prisľúbil súčinnosť a vyjadril presvedčenie, že vzniknutý problém sa podarí rýchlo vyriešiť. Závažná prekážka ukončenia projektu zavedenia optickej siete do Kľakovskej doliny je Európska legislatíva, ktorá neumožňuje vládnu intervenciu na miestach, kde má záujem investovať súkromný sektor.

Na základe uvedeného prišlo 31. januára 2018 Združeniu obcí Kľakovskej doliny potvrdenie z Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu, ktoré konštatuje:

1. Obce Kľakovskej doliny boli vyradené zo zoznamu tz. bielych miest na základe verejných konzultácií s telekomunikačnými operátormi, ktorí prisľúbili zriadenie vysokorýchlostného internetu s rýchlosťou minimálne 30 Mbit/s

2. Vysokorýchlostný internet bude zriadený súkromnými telekomunikačnými operátormi v obciach Kľakovskej doliny nasledovne:

Ostrý Grúň a Kľak najneskôr 30.11.2018
Hrabičov najneskôr 30.6.2019
Župkov a Horné Hámre najneskôr 30.9.2019

Uvedené dátumy sú najneskoršie možné a nevylučuje to skoršie pokrytie.

Úrad podpredsedu vlády zároveň prisľúbil vyvinúť maximálne úsilie, aby telekomunikační operátori dodržali stanovené termíny.

Veríme, že dlhoročné úsilie prinesie prvé výsledky už tohto roku a budeme sa môcť tešiť pripojenia porovnateľného s bežným mestským pripojením. 

Povinnosti chovateľov 2018

 

Regionálna veterinárna a potravinová správa Žiar nad Hronom vydala dokument s názvom:

Zákonné povinnosti chovateľa zvierat na úseku veterinárnej starostlivosti v roku 2018.pdf

  

Seniori pozor! Nestaňte sa obeťami podvodníkov a zlodejov!


Policajný zbor opakovane upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú. Môže ísť o podvodníkov a zlodejov.
V ostatnom období sú zaznamenávané prípady, kedy neznáme osoby (páchatelia) volajú starším osobám a predstavujú sa nielen ako ich príbuzní alebo známi (vnuk, syn, brat, sused, spolužiak) a žiadajú požičať peniaze na rôzne účely, ale tiež ako lekári. Seniorov kontaktujú telefonicky v neskorých nočných hodinách alebo skorých ranných hodinách a oznámia im, že ich príbuzný spôsobil dopravnú nehodu, leží v nemocnici, nemôže komunikovať, lebo si pri nehode odhryzol jazyk a súrne potrebuje peniaze. Páchatelia volajú niekoľkokrát za sebou, aby znemožnili seniorovi preveriť, či skutočne volá ich príbuzný. Žiadajú, aby peniaze poslali po taxikárovi alebo poslali neznámej osobe cez službu Western Union, príp. ich osobne priniesli na určené miesto a odovzdali osobe,, ktorá zariadi všetky potrebné veci, najmä to, že nehoda nebude hlásená polícii.
Policajný zbor preto upozorňuje seniorov, aby si vždy overili, či naozaj ich telefonicky kontaktuje ich príbuzný alebo lekár, či iná osoba, ktorá sa predstavila v telefóne. Zároveň vyzýva seniorov, aby nedávali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, aby nevyberali úspory zo svojich účtov pre cudzie osoby, aj keď pôsobia dôveryhodne.
V nemalej miere sú Policajným zborom zaznamenávané aj prípady, kedy páchatelia oslovujú seniorov ako pracovníci elektrární, vodární, plynární, sociálnych úradov, či iných inštitúcií, ktorí prišli vrátiť preplatok, vyplatiť sociálny príspevok, zvýšiť dôchodok alebo kontrolujú stav elektromeru a podobne. Tiež vystupujú ako cudzinci, ktorí sa pýtajú na cestu do nemocnice a následne pýtajú peniaze na operáciu ich príbuzného, ktorý mal dopravnú nehodu s kamiónom a leží v nemocnici v kritickom stave. V neposlednom rade páchatelia vystupujú ako podomoví predajcovia a ponúkajú na predaj tovar (vlnené prikrývky, masážne stroje, zdravotnícke pomôcky, hrnce, nože) a ponúkajú tovar seniorom za výrazné zľavy alebo darčeky zadarmo.
V tejto súvislosti Policajný zbor ďalej upozorňuje, že podvodníci a zlodeji ovládajú veľa spôsobov a manipulačných techník ako získať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov, lokalizovať miesto ich úspor a v nepozorovanej chvíli ich okradnúť. Preto Policajný zbor vyzýva seniorov, aby nevpúšťali neznáme osoby do svojich príbytkov, neboli s nimi osamote, nevyberali pred nimi peniaze a nerozmieňali im bankovky, ak keď pôsobia dôveryhodne.

  

Stredoslovenská energetika

 

Oznámenie o prerušení dodávky elektrickej elektriny:

Oznámenie SSE- prerušenie dodávky 25.1.2018

Oznámenie SSE- prerušenie dodávky 26.1.2018

Oznámenie SSE- prerušenie dodávky 29.1.2018

Oznámenie SSE- prerušenie dodávky 30.1.2018

 

Oznámenie o ochrane prírody a krajiny a žiadosť o spoluprácu:

Oznámenie SSE- ochrana v zmysle zákona 543-2002 Z.z.

  


 

Župkovská zabíjačka a predsilvestrovský beh

Župkovská zabíjačka Ďalší ročník úspešnej akcie konanej na konci kalendárneho roka je za nami. Niektorí si prišli zašportovať, niektorí pochutnať na zabíjačkových špecialitách a našli sa aj takí, ktorí si aj zabehali a aj zajedli. Všetkým sponzorom a ľuďom, ktorí sa pričinili o skvelú atmosféru ďakujeme a prajeme veľa úspechov v roku 2018.

Videozáznam

Fotogaléria

  

Novoročný príhovor

Vážení spoluobčania,

dovoľte mi, aby som sa vám v tento slávnostný deň Nového roka prihovoril.

Nový rok nie je len údaj v kalendári, ale pre každého z nás znamená aj začiatok nových plánov, predsavzatí a určenie si nových cieľov, ktoré by sme počas nastávajúceho roka chceli uskutočniť v súkromnom i pracovnom živote. Je to však aj čas obzretia sa späť a zhodnotenia toho, čo sme uplynulý rok zažili, vykonali či nestihli urobiť. Život človeka je sám o sebe pestrý a každého z nás postretli aj zlé dni naplnené trápením, smútkom a nezdarom, ako aj dni dobré veselé, radostné a šťastné. A na tom dobrom je potrebné ďalej stavať, rozvíjať veci začaté a nebáť sa prekážok, ktoré určite počas nastúpenej cesty prídu.

Aj samotná obec počas uplynulého roka prekonávala prekážky, ale tešila sa aj z dokončených diel a úspechov. Dúfam, že aj vy občania ste prežívali úspechy a všetky pozitívne udalosti ako aj vykonané práce na zveľaďovaní obce s radosťou a záujmom. Pretože všetko sa robí pre zlepšenie a skvalitnenie života občanov, Vášho života v obci. Napriek hektickej dobe, v ktorej žijeme, vyšším požiadavkám na ľudí, techniku a infraštruktúru, stále nedostatočným finančným zdrojom som presvedčený, že zveľaďovať a zvyšovať úroveň kvality života v našej obci sa nám spoločnými silami darí.

Mnohé v našej obci je potrebné vybudovať, vylepšiť a skrášliť. Na to je však potrebné veľa úsilia, práce, jednaní, projektov, ale i dobrej vôle, spolupráce, ochoty a tolerancie.

Využívam túto príležitosť poďakovať sa všetkým, ktorí akoukoľvek formou a mierou prispeli k zveľadeniu našej obce, obohateniu jej kultúrneho i duchovného života, pretože budúcnosť obce je hlavne v rukách jej občanov.

Želám a prajem Vám, viac krajších dní ako tých horších, viac lásky ako nenávisti, viac hojnosti a radosti ako smútku a trápenia. Pevné zdravie a veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote.

Želá Váš starosta obce


 

VIANOČNÉ TRHY

Máme za sebou v poradí 4. ročník vianočných trhov v Župkove. Môžete si prezrieť nasledovné fotografie a videá z akcie:

Fotogalérie z vianočných trhov:
Google Drive
Webové sídlo obce

Video z akcie:
Vianočné trhy - video
Živý Betlehem - video
Vianočné vystúpenie detí z MŠ - video

  

Fenomén Kľakovskej doliny v Petrovci

Fenomén Kľakovskej doliny v Petrovci - článok v novinách

 

Článok uverejnený v magazíne Rovina, ktorý vydáva Slovenské vydavateľské centrum v Báčskom Petrovci (Srbsko).

 

Pre zobrazenie celého článku kliknite na obrázok vľavo poprípade si ho môžete stiahnuť: Fenomén Kľakovskej doliny v Petrovci.jpg

 

 

  

Drevené vitríny v tvare domčeka na obecných úradoch

 

Drevená vitrína - obrázok

 

 

Bližšie informácie v článku: http://www.klakovskadolina.sk

 

 

 

 

  

Výsledky volieb do BBSK v Kľakovskej doline

 

Dňa 4. novembra 2017 sa na Slovensku konali voľby do VÚC. Voľby sprevádzala vysoká účasť aj v Kľakovskej doline, najvyššia bola v Župkove, kde prišlo k volebným urnám viac ako polovica oprávnených voličov. Prehľad výsledkov nájdete v prílohe.

 

Výsledky volieb do BBSK v Kľakovskej doline.pdf

 

  

Výberové konanie na funkciu riaditeľa/riaditeľky

 

Obec Župkov vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/ky:

Základnej školy s materskou školou v Župkove, Župkov 18, 966 71 Župkov


Bližšie informácie: Výberové konanie.pdf

  

Mesiac úcty k staršímOznámenie o prerušení distribúcie elektriny

 

SSE Distribúcia, a.s. oznamuje, že v termíne od

20.10.2017 08:30 do: 20.10.2017 15:30

bude vo Vašej obci prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality vo Vašej obci uvedené v prílohe nasledovných dvoch listov:

Vyrozumenie.pdf

  

Rozbor vody - Aquatrade

 

Aquatrade logoSpolupráca s obcou.pdf

Rozbory cenová ponuka.pdf

Naša ponuka.pdf

  

Rezbárske dni 2017

Na našich stránkach si máte možnosť prezrieť fotky a videozáznam z akcie, ktorá sa v našej obci uskutočnila dňa 17. júna 2017.

Fotky  na našej stránke

alebo

Fotky - Google Disk

 

Videozáznam na youtube

  

Zverejňenie predaja zámeru majetku

Zverjenenie zámeru predaja nehnuteľného majetku obce Župkov, na ktorý sa vzťahuje prípad hodný osobitného zreteľa. Bližšie informácie v priložených dokumentoch:

Zámer predaja pozemku Hos, Palatinus, Šurjansky.pdf

Zámer predaja pozemku Mališová.pdf

  

Zaburinenie poľnohospodárskych pozemkov - upozornenie

 

Okresný úrad v Žiari nad Hronom upozorňuje všetkých vlastníkov poľnohospodárskej pôdy, nájomcov a správcov poľnohospodárskej pôdy na dodržiavanie § 3 odsek 1 písmena a) až c) zákona.

Bližšie informácie: zaburienie.pdf

 

  

Tekov z neba

 

Tekov z neba - buketNa našich stránkach si máte možnosť prezrieť interaktívnu knihu Tekov z neba, v ktorej je zmienka aj o našej obci.

Ide o novú interaktívnu knihu, ktorú si môžete prezrieť zadarmo, poprípade zakúpiť cez internet alebo v kníhkupectvách.

Tekov z neba – interaktívna kniha

 

 

  

Zverejňenie predaja zámeru majetku

Zverjenenie zámeru predaja nehnuteľného majetku obce Župkov, na ktorý sa vzťahuje prípad hodný osobitného zreteľa. Bližšie informácie v priloženom dokumente:

 

Zámer predaja majetku obce.pdf

  

Krajské riaditeľstvo PZ SR Banská Bystrica

upozorňuje všetkých občanov na bezpečnosť na cestách:

Upozornenie KR PZ Banský Bysrica.pdf

Zodpovedne a ohľaduplne na ceste.pptx

 

V januári 2017 došlo v Banskobystrickom kraji pri dopravných nehodách k usmrteniu až 7 osôb (pre informáciu: v Banskobystrickom kraji došlo v období od 1.1. do 31.1.2017 k 110 dopravným nehodám, pri ktorých bolo 7 osôb usmrtených, 12 osôb sa zranilo ťažko a 39 ľahko).

  

Vtáčia chrípka - informácie

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky vydala ifnormácie v súvislosti s výskytom vysokopatogénnej aviárnej influenzy (ďalej len „HPAI“) subtypu H5N8 v členských štátoch EÚ podáva nasledovné ifnormácie, ktoré si môžete prečítať v priloženom dokumente: 

AI vtáčia chrípka 2016.pdf

  

Centrum právnej pomoci

 

Ministerstvo spravodlivosti zriadilo centrum právnej pomoci. Bližšie informácie nájdete na:

Územná pôsobnosť Centra právnej pomoci
Plagát – centrum právnej pomoci
www.centrumpravnejpomoci.sk

  

Zámer predaja majetku obce Župkov

 

Žiadosť o kúpu pozemku obce Župkov.pdf

Zámer predaja majetku.pdf

Kúpna zmluva - Borgula.pdf

  

Zmeny v zbere separovaných zložiek odpadu !!!

 

Od 1. júla 2016 nadobudol platnosť nový zákon o odpadoch č. 79/2015 . S platnosťou tohto zákona nastávajú aj zmeny v zbere separovaných zložiek odpadu / sklo, papier, kovy, tetrapaky a plasty /. Opakujeme ešte raz , že zmeny nastanú len v separovaných zložkách. Zber komunálneho odpadu bude pokračovať v zabehnutých koľajach. 

Bližšie informácie: Zmeny v zbere separovaných zložiek.pdf

 


 


 

Výstavba rodinných domov "DOLINKÁRKA"

 

Obec Župkov pripravuje pozemky pre radovú výstavbu rodinných domov v lokalite Dolinkárka. Záujemcovia sa môžu informovať na obecnom úrade u starostu obce.

 

 

  

Za obsah zodpovedá
webmaster3934669

Úvodná stránka